UA-177343201-1

در سال های احیر تب بعضی چیزها خیلی بالا رفته . دلیل اصلی اون هم میتونه این باشه که خیلی دوست دارن برن تو کانون توجه ، البته یک شبه و بدون زحمت .

 

با روی کار اومدن اینستاگرام این مسئله برای خیلی ها هموار شد و در صدد براومدن که اصطلاحا بیان تو کانون توحه ( البته بعضی ها ) و شاهد این بودیم که هر روز یک چیزی روی بورس بود . یک روز خیلی ها دوست داشتن سرآشپز و باریستا باشن یه روز خیلی ها دوست داشتن مربی بشن یه روز خیلی ها دوست داشتن تریدر . متاسفانه چند سالبه که این جو به سمت راه اندازی استارت آپ هم پیش رفته و همه دوس دارن کارآفرین باشن و یک شبه پولدار بشن و یه چیزی شبیه اسنپ یا دیجی کالا رو راه بندازن و هم پول دربیارن و هم خودی نشون بدن که متاسفانه نه پول در آوردن که هیچ ، خیلی چیزاشون رو هم از دست دادن .

حالا بریم سر این موضوع که خب باید چیکار کنم؟ من ایده دارم و میخوام یه کسب و کار راه بندازم .

اولین نکته ای که باید اشاره کرد اینه که اول باید شما باید خودت و روحیاتت رو بشناسی اصلا شاید بدرد کارمند بودن میخوری و روحیه اداره کردن جایی رو نداری . درسته میتونی یاد بگیری ، پس برو از یه جایی شروع کن و حداقل 2.3 سال تجریه اندوزی کن و مطالعه کن .

خیلی ها کارآفرین نیستن و توان اداره کردن 2.3 نفر رو ندارن . توصیه به اونها اینه که بی گدار به آب نزنن و بدنبال کسب و تجربه و مشورت با آدم کاربلد باشن.

بعد میرسیم به ایده . خیلی از ایده ها روی کاغذ عالی هستن ولی اجرایی نیستن یا اینکه توجیه اقتصادی ندارن مثل فروش آنلاین نان

شاید هم ایده شما قبلا اجرایی شده . یادمه دوستی داشتیم که میگفت میخوام یه موتور جستجو بسازم که با گوگل رقابت کنه . همیشه به اون میگفتیم بیخیال شو امکان پذیر نیست ، اگه باشه هم تو امکاناتش رو نداری . این دوست ما 6 ماه ککار کرد و هزینه کرد و نزدیک 100 میلیون هم خرج کرد ، تازه دید که میلیون ها کیلومتر با گوگل فاصله داره و کار رو تعطیل کرد.

مسئله بعدی هم اینه که اگه خواستید یک استارت آپ راه بندازید حداقل 3 ماه تحقیق و پیش تولید کنید ، بازار رو بشناسید ، با آدم های مطلع و مطمئن مشورت کنید ، خودتون اصطلاحا پای کار باشید و کار رو کامل بشناسید . البته توصیه من اینه که بین 5 تا 10 سال هم سابقه کار داشته باشید و کار کرده باشید حتی کارهای غیرمرتبط . باید تجربه خوبی از فضای کاری داشته باشید .

در قسمت بعدی درباره مقدمات راه اندازی یک استارت آپ صحبت میکنیمساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.