UA-177343201-1

به گزارش ساناکار به نقل از یو پی ام سی:آخرین باری که به فکر دندان های خود بوده اید کی بوده؟شاید آخرین باری که دندان درد گرفتید.

شاید دوبار در روز که دندان خود را مسواک زده اید.و شما تنها نیستید.واقعیت این است که اکثر مردم به فکر دندان هابی خود نیستند.و ما نمیدانیم بسیاری از کار های ساده هستند که میتوانیم بوسیله ی آن ها به دندان های خود کمک کنیم که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره میکنیم.

1.برای مسواک زدن خود برنامه ی مرتبی داشته باشید:همیشه دندان های خخود را دوبار در روز هردفعه 2 دقیقه در یک ساعت مشخص مسواک بزنید.همچنین استفاده از فلوراید توصیه میشود.

2.میزان شیرینی را کاهش دهید:شیرینی و شکر باعث تخریب دندان شما میشود.اگر مواد قندی زیاد مصرف میکنید،بعد از آن حتما مسواک بزنید.شکلات های چسب ناک مدت بیشتری روی دندان باقی میمانند و از همین رو تخریب بیشتری میکنند.

3.قدیمی را عوض کنید:هر مسواک سه الی چهار بار در سال،مثلا با تغییر فصل،باید عوض شود.

4.از تنباکو استفاده نکنید:استعمال دخانیات ممنوع است و اگر استعمال میکنید از کم دود آن مصرف کنید.

5.سالی دوبار به دندانپزشک مراجعه کنید:هر شش ماه یک بار مراجعه به دندان پزشک پیشنهاد میشود.

6.هوشیار باشید:اگر به طور ناگهانی در بو و مزه ی دهان خود تغییر احساس کردید به دندانپزشک مراجعه کنید.

7برای باز کردن اشیاء از دندان استفاده نکنید:استفاده از دندان برای باز کردن درب قوطی،کندن برچسب لباس ها،شکستن آجیل ها و چیز های دیگر ممکن است باعث ایجاد ترک یا حتی شکستن دندان شود.

8.اگر دندان شما کنده شد از آن محافظت کنید:اگر دندانتان کنده شد سعی کنید آن را سرجایش نگه دارید یا اگر نشد داخل شیر از آن محافظت کنید تا زمانی که بتوانید به دکتر مراجعه کنید

9.از دندان خود در برابر خطر محافظت کنید:هنگام ورزش های خطر ناک از محافظ دندان استفاده کنید. 10.الکل،نوشیدنی های اسیدی و قندی را کاهش دهید

ترجمه : ساناکار

منبع : UPMCساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.