UA-177343201-1

هر پروژه ساختمانی مجموعه کاملی از ماشین آلات برای انجام کار را دارد. تهیه تجهیزات مناسب برای هر پروژه به کارایی ، ایمنی و کیفیت ساخت کمک می کند.

به همین دلیل ، هنگام انتخاب تجهیزات ، ضروری است که با تیم خود در یک صفحه باشید. بعضی از ماشین ها چندین کاربرد دارند ، در حالی که بعضی دیگر مخصوص کارها هستند. بنابراین ، اگر به ساخت و ساز علاقه مند هستید ، در اینجا 26 نام تجهیزات ساختمانی آورده شده است که باید بدانید.

بالابربوم لیفت

boom lift

نوعی سکوی هوایی است که برای خارج شدن کارگران از زمین برای کار در یک پروژه مرتفع استفاده می شود. این بالابر ساختمانی یک سطل دارد که به اندازه کافی بزرگ است تا یک تا دو کارگر بتوانند در آن بایستند. چرخ ها یا یک باند پیوسته از آج ها برای متحرک سازی ماشین استفاده می شود.

جرثقیل که سطل را بلند می کند توسط سیستم بالابر هیدرولیکی کار می کند. دو نوع اصلی بالابر بوم وجود دارد: مفصلی و تلسکوپی ، اما همه اینها بخشی از خانواده بزرگتر "بالابر ساختمانی" هستند. بالابر قیچی بالابرهای قیچی مانند بوم لیفت ، سکوهای کار هوایی هستند که برای بالا بردن کارگران استفاده می شوند.

بالابر تلسکوپی

scissor lift

بالابر تلسکوپی مجهز به موتور هستند. بالابرهای تلسکوپی در مواقعی که به محیط کار ساکت تری نیاز باشد مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالی که بالابرهای دارای موتور ساکت و آرام را برای تحرک ناهموار زمین فدا می کنند. سطل های بالابر تلسکوپی توسط سیستم جک ها بلند می شوند.

لیفتراک

forklift3

در صورت نیاز به حمل مواد در فاصله کوتاه ، می توان از تجهیزات لیفتراک استفاده کرد. بالابر می تواند مواد را به صورت عمودی و افقی حرکت دهد. معمولاً در انبارها استفاده می شود ، توسط فرمان و داشبورد کار می کند. این تجهیزات برای بارگیری و تخلیه بسته های سنگین / مواد عالی است.

ده نوع لیفتراک اصلی وجود دارد که هر کدام از آنها استفاده خاصی دارند. به عنوان مثال ، لیفتراک دستیابی برای "رسیدن" به جعبه ها و سایر اشیا at در ارتفاعات بسیار بالای یک انبار استفاده می شود .

مانلیفت

manlift1

این انتقال برای انتقال کارگران بین طبقات ساختمانهای در حال ساخت ایجاد شده است. به طور معمول ، بالابرها مجهز به چهار چرخ هستند و بیشتر آنها می توانند در اطراف سایت ها مانور دهند. با این حال ، این ماشین ها بعضی اوقات ثابت هستند و باید روی یک تریلر منتقل شوند.

مانلیفت ها از یک سیستم جرثقیل خم شده استفاده می کنند که از پمپ های هیدرولیک برای بالا بردن سطلی استفاده می کند که کارگران هنگام حمل و نقل ایستاده اند. این بالابر ساختمانی برای هر پروژه ای که نیاز به رسیدن به ارتفاعات بالا باشد ایده آل است.

تله هندلر

telehandler

telehandler برای مشاغلی استفاده می شود که لیفتراک ناکافی است. این سنگین تر از یک لیفتراک است و می تواند به مناطق بسیار بالاتری نیز دسترسی داشته باشد. این قطعات تجهیزات سنگین دارای بازوی قابل ارتقا هستند ، به آنها امکان می دهد بارها را در مکان های بلند قرار دهند.

این ماشین همچنین دارای لاستیک های بزرگی است که در سایت های خارج از جاده به آن امتیاز می بخشد.

بولدوزر

bulldozer1

بولدوزرها قطعه ای از تجهیزات خزنده هستند و کاربردهای مختلفی دارند. این قطعه ماشین سنگین مجهز به یک صفحه سطل فلزی برای فشار دادن ، حمل و تغلیظ هر نوع ماده سست در محل مورد استفاده قرار می گیرد.

از صفحه فلزی همچنین می توان برای شل شدن مواد فشرده و از هم گسیختن دیواره ها یا سایر سازه های پایدار استفاده کرد

اسکراپر

wheel tractor scraper

تراشنده تراکتور چرخ در عمليات خاكسازي از خراش ها نيز استفاده مي شود. این قطعه از تجهیزات سنگین از یک قیف عقب تشکیل شده است که می تواند به صورت عمودی ، با یک لبه تیز برای صاف کردن سطح حرکت کند.

قسمت جلویی میزبان یک لبه تیز برای برش خاک و هواپیمای نجاری برای برش چوب است. این دو ابزار با هم کار می کنند تا قیف را پر کنند و هر ماده ای را که از یک منطقه پاک شده برداشته شده است منتقل کنند

مینی لودر

skid steer loader

لودر کشویی برای بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد ، یک دستگاه کوچک با موتور است. در جلوی کابین عامل ، مکانیزمی وجود دارد که امکان اتصال انواع مختلف ابزار را فراهم می کند. از سطل گرفته تا لودر ، یک لودر لغزنده می تواند میزبان تجهیزات مختلفی باشد و همچنین به اندازه کافی کوچک است که می تواند در مناطق تنگ یک سایت مانور دهد.

قاب سخت است ، به این معنی که چرخش از طریق فرمان دیفرانسیل انجام می شود (به عنوان مثال ، هر چرخ با سرعت متفاوتی حرکت می کند ، بنابراین باعث چرخش می شود)

بکهو لودر

backhoe loader

نوع دیگر حفار لودر بکهو است. این دستگاه مجهز به پشتی و یک سطل جلو است و این یک دستگاه چند منظوره است. مشابه تراکتور ، توسط راننده اداره می شود و توانایی فشار دادن مواد را دارد و این مزیت اضافی اسکوپ را دارد.

به دلیل مشخصات کوچک و قدرت مانور زیاد ، لودر بولوهو (که در صنعت از آن به عنوان بولوهو یاد می شود) معمولاً در محیط های شهری دیده می شود.

بیل مکانیکی

excavator1

بیل مکانیکی سنگین است که برای حفر و خرد کردن مواد در یک سایت استفاده می شود. از یک بوم جرثقیل مانند هیدرولیک با بیل فلزی تشکیل شده است که انتهای آن شاخه های تیز دارد. کابین راننده بر روی یک سکو چرخان تنظیم شده است ، و باعث می شود ماشین قابلیت مانور بیشتری داشته باشد.

این دستگاه به دلیل زیرساختی متشکل از پیست های سنگین ، متحرک است. اگرچه گاهی اوقات "بیل قدرت" نامیده می شود ، اما بیل مکانیکی و بیل قدرت تفاوت هایی دارند

برش دهنده درختان

feller buncher

فلر بنچر نوعی ماشین برداشت است که برای ورود به سیستم مورد نیاز است. آنها از یک پایه چهار چرخ استاندارد تشکیل شده اند و به آنها امکان دسترسی آسان به سایت های آفرود را می دهد.

یک پنجه فلر درختان را با پیچیدن چندین بازوی فلزی به دور تنه یک درخت جمع می کند و سپس پایه آن را با اره برقی خرد می کند. این نوع دروگر سپس کل درخت را به یک منطقه جمع آوری می کند که در آنجا فضای سبز توسط ماشین های دیگر شکسته می شود

هاروستر

harvester

برداشت یا ترکیب ، برای جمع آوری غلات و سایر محصولات مشابه استفاده می شود. این دستگاه درو ، خرمن کوبی و پیروزی را در یک فرآیند ترکیب می کند و آن را برای پروژه های کشاورزی کارآمد میکند.

این کمک می کند تا کاه از محصول جدا شود و کار دستی برای یک کشاورز به حداقل برسد. غلتک گرداب عظیم محصول را می مکد و ساقه ها را از طریق یک ناودان دور می ریزد

اختصاصی : ساناکار

منبع : بیگ رنتزساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.