UA-177343201-1

به گزارش دکتر ساناکار به نقل از یو پی ام سی:اگر راجبش فکر کنیم،خوابیدن امر عجیبی است. عجیب است اما لازم.بزرگسالان در حالت کلی بین 7 تا 9 ساعت خواب نیاز دارند.

برای بعضی از افراد مانند هدر دادن زمان است اما بدون خواب ما عذاب خواهیم کشید. چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد اگر به میزان کافی نخوابیم؟

1.تمرکز و حافظه ی ما ضعیف خواهد شد توانایی توجه به موترد و مسائل کوچک را از دست خواهیم داد.این اتفاق توانایی ما برای عملکرد و تصمیم گیری را تحت تاثیر قرار میدهد. از تاثیرات مثبت کارکرد صحیح حافظه شنیدن یک شماره تلفن و استفاده بدون وفقه پس از آن است.

از تاثیرات منفی میتوان به اختلال در ارتباط با دیگران،که به تصادف و حوادث بد منجر خواهد شد،اشاره کرد.بسیاری از حوادث رانندگی(از 250000 حادثه در هرسال حدود 100000)به دلیل خواب آلودگی و کمبود خواب اتفاق می افتد.

2.افسردگی این حالت مانند این سوال است که اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟یعنی افسردگی باعث بی خوابی و بی خوابی باعث شدت در افسردگی می شود.بهبود وضعیت خواب می تواند به درمان افسردگی کمک کند.

3.پیر شدن زمانیکه که کمبود خواب دارید،بدن شما هورمون استرسی به نام کورتیزول ترشح میکند.این هورمون کلاژن پوست را از بین میبرد که باعث گودی زیر چشم و افزایش چین و چروک می شود.

4.افزایش وزن کمبود خواب همچنین باعث افزایش اشتها و چاقی می شود.

5.باعث مرگ خواهد شد!!!!! حیوانات آزمایشگاهی بعد از جلوگیری از خوابشان مردند.در اثر نخوابیدن میتوانید مشکلات مغزی و توهمات را تجربه کنید.و کم خوابی به مدت طولانی ریسک مرگ و میر به هر دلیلی را دو برابر خواهد کرد.شما فقط 11 روز بدون خوابیدن زنده خواهید ماند که توصیه میکنیم هرگز این موضوع راامتحان نکنید.

6.هیچوقت عادت نخواهید کرد حتی زمانیکه فکر میکنید به کم خوابی و بی خوابی عادت کرده اید،هرگز اتفاق نیفتاده است.زمانیکه فردی عادی یک شب با مشکل خواب مواجه است،روز بعد تاثیرات بد آن روی عملکرد روزانه ی خود را مشاهده خواهد کرد.

اما فردی که به این کم خوابی عادت دارد برایش به صورت یک امر عادی خواهد بود و از این موضوع اذیت نخواهند شد.که این اتفاق باعث میشود آن ها تصور کنند که به بی خوابی عادت کرده اند. همچنین اثرات بد طولانی مدت روی شما خواهد گذاشت.پس بهتر است به خواب خود اهمیت بیشتری بدهید.

ترجمه : ساناکار

منبع : UPMCساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.