UA-177343201-1

انسان ها جانورانی غیر عادی هستند که تخیلی قوی و قابل انعطاف هستند.

به گزارش ساناکار به نقل ازلایو ساینس:توانایی های خاص ما،مانندمغز بزرگ،اجازه داده که جهان را عوض کنیم. نکات عجیب دیگری نیز درباره ی ما وجود دارد که با سایر موجودات در ارتباط است.اما به راستی چیست که ما را خاص میکند؟

1.توانایی صحبت کردن حنجره یا جعبه ی صوتی در انسان ها پایینتر از شامپانزه ها قرار دارد که یکی از دلایلی است که قدرت تکلم به انسان میدهد.زیر زبان ما استخوانی وجود دارد که قابلیت شمرده صحبت کردن به انسان میدهد.و نکته ی جالب راجع به این استخوان این است که به هیچ استخوان دیگری در بدن متصل نمی باشد.

2.حالت عمودی انسان ها،از آنجا که راه رفتنشان عمودی است،در چگونگی حرکت خاص هستند.این عمل دست های ما را آزاد میگذارد تا بتوانیم با ابزار کار کنیم.متاسفانه،تغییرات در لگن ما برای توانایی حرکت پا،بخاطر مغز بزرگ انسان،باعث خطر هنگام زایمان میشود.حدود یک قرن پیش دلیل اصلی مرگ و میر هنگام زایمان بود.به علاوه گودی قسمت پایین کمر که به حفظ تعادل درما کمک میکند،گاهی باعث کمر دردو کشیدگی عضلات میشود.

3.کم مو بودن ما نسبت به بوزینه ها بسیار کم مو تر هستیم.انسان ها دارای موهای نازک تر و کوتاه تر هستند.

4.پوشیدگی انسان ها میمون های لخت نامیده میشدند اما اکثر ما امروزه لباس به تن میکنیم،حقیقتی که ما را از سایر حیوانات متمایز میکند.

5.مغز غیر عادی بدون شک یکی از مهم ترین عواملی که انسان را از بقیه متمایز میکند مغز او می باشد.بزرگترین مغز دنیا مربوط به انسان نیست،اما همین مغز توانایی تفکر عجیبی به انسان میدهد و دانشمندان و هنرمندان بزرگ از همین توانایی استفاده کرده اند.

6.دست ها انسان ها تنها موجودات دارای این مدل شصت نیستند اما قدرت تکان دادن این انگشت از این سر دست و لمس کردن حتی انگشت کوچک دست آدم را خاص میکند.

7.آتش توانایی انسان در مهار آتش در زمینه های زیادی به او کمک کرده.فرار از تاریکی برای اجداد ما،گرم کردن،پخت و پز(که به سلامت انسان کمک کرده زیرا غذاهای پخته راحت تر جویده و هضم میشوند)از نکات مثبت آتش است.

8.خجالت زدگی و فروتنی انسان ها تنها موجوداتی هستند که این حس را دارند.این احساس باعث میشود آدم کمتر دروغ بگوید.

9.کودکی طولانی انسان ها نسبت به خانواده ی میمون ها نیاز به بچگی طولانی تر،تحت حمایت پدر و مادر،دارند.دلیل آن میتواند مغز ما باشد که نیاز به زمان بیشتری برای رشدو یادگیری دارد.

10.زندگی پس از کودکی اغلب حیوانات تا زمان مرگ تولید مثل میکنند اما انسان ها بعد از توقف توانایی باروری نیز میتوانند زندگی کنند.

ترجمه : ساناکار

منبع : livescienceساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.