UA-177343201-1

دلیل شنیده شدن رنگ ها در برخی از افراد. به گزارش ساناکار به نقل از لایو ساینس:حدود 4 درصد از مردم جهان دچار پدیده ای عجیب به نام سینستسیا میشوند.

زمانی که صدایی بشنوند به طور اتوماتیک رنگی میبینند.یا بعد از خواندن کلمه ای خاص تصویری ویژه در چشمشان نقش میبندد.

این اتفاق محققین را گیج کرده اما تحقیقات جدید نتایجی را نشان داده. سیمون فیشر محقق موسسه ی مشکلات مغزی میگوید:اسکن مغزی نشان داده،زمانی که این اتفاق می افتد و افراد رنگ ها را میبینند قسمت هایی از مغزشان که مربوط به بینایی و شنوایی است هردو باهم فعال میشوند.

این قضیه میتواند حواس دیگر را نیز درگیر کند و حواس دیگر باهم مکن است فعال شوند. این اختلال به صورت خانوادگی منتقل میشود.پس دانشمندان سه خانواده را برای بررسی ژنتیکی انتخاب کردند.اما هیچ کدام ژن مشترک برای این اختلال نداشتند.37 نوع ژن متفاوت یافت شد. یکی از این ژن ها آکسونوژنز بود که باعث متصل شدن نورون ها میشود.

در حال حاضر،محققین به دنبال داوطلبین برای تحقیقات بیشتر هستند.این تحقیقات افق های جدیدی در نحوه ی ایجاد حواس توسط مغز میگشاید.

ترجمه : ساناکار

منبع : LiveScienceساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.