UA-177343201-1

اکثر ما سرگرمی هایی داریم که جزو زندگیمان است،اما آیا میدانستید که میتوانند برای سلامتی جسم و روحمان مفید است؟

به گزارش ساناکار به نقل از مدیکال نیوز تودی:سرگرمی ها زمان ما را پر میکنند و اغلب طبق علاقه ی ما برای گذراندن زمان انتخاب میشوند. مطمئنا ما این وقت گذراندن را برای لذت بردن انتخاب میکنیم اما در ادامه به این موضوع میپردازیم که برای سلامتی ما نیز مفید هستند.

رقص:نوعی جالب از ورزش رقصیدن نوع ورزش راحت ودر دسترس است که برای سلامتی نیز بسیار مفید است.شما نیاز به وسایل خاصی برای این فعالیت ندارید،فقط پا،موسیقی و شاید دوستانتان را لازم دارید. رقصیدن ملایم است وشما میتوانید هرقدر که دوست دارید به بدن خود فشار بیاورید.حتی افرادی که خجالت میکشند نیز به راحتی میتوانند در خانه و خلوت خود به این فعالیت بپردازند. به علاوه رقصیدن دسته جمعی نوعی فعالیت اجتماعی است و ما میدانیم که این فعالیت برای ما مفید است. این حرکت نوعی ورزش هوازی است که برای استقامت،محکم شدن استخوان ها و مفاصل مفید است،تعادل در دوارن پیری را افزایش میدهد و از مشکلات حافظه و مغزی نیز جلوگیری میکند.

باغبانی: در نگاه اول باغبانی ورزش به نظر نمیرسد اما تحقیقات ثابت کرده که این فعالیت برای بدن مفید است. عمل کندن خاک،کاشتن و استفاده از ابزار مانند حرکات ایروبیک است که به استقامت،قدرت وانعطاف پذیری کمک میکند.به علاوه به کمبود ویتامین دی کمک میکند،ریسک ابتلا به مشکلات حافظه را تا 36 درصد و سکته ی قلبی و مغزی را تا 30 درصد کاهش میدهد.

نوشتن:کاری حیرت انگیزی برای تسکین درد آیا نشستن پشت میز با لپتاپ و خودکار و مداد برای سلامتی مفید است؟درادامه به مطلبی شگفت انگیز در این باره اشاره میکنیم. نوشتن رابطه ی مستقیم با سلامتی دارد.برای بهبود عملکرد مغز و حافظه،میزان استرس،خواب، افسردگی وبسیاری از موارد دیگر است. یکی از آزمایش های انجام شده در این باره این بود که به افرادی که زخم روی پوست خوب داشتند روزی 20 دقیقه درباره ی اتفاقات روزانه ی خود نوشتن تجویز شد و پس از انجام آزمایش های میکروسکوپی بافت پوست متوجه شدند که روند بهبود آن ها افزایش داشته.

موسیقی:نوعی دارو موسیقی سیستم ایمنی بدن را قوی تر میکند،میزان استرس و اضطراب را کاهش میدهد.در میان بیمارانی که عمل داشتند موسیقی بهتر از دارو برای کاهش میزان استرسشان تاثیرگذار بود.

حیوانات خانگی:مفید برای قلب انواع حیوانات خانگی برای سلامتی مفید هستند از جمله برای تنظیم فشارخون،میزان کلسترول،میزان تری گلیسرید و حس تنهایی. در آخر اگر به فکر یک سرگرمی جدید برای خود هستید امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد.

ترجمه : ساناکار

منبع : MedicalNewsTodayساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.