UA-177343201-1

مرکز داده چيست؟ بهترين مراکز داده کدامند؟ با تغيير زمان امروز ، نحوه ارتباط ، استخراج و پخش اطلاعات نيز تغيير کرده است.

از زمان ظهور اينترنت پرسرعت ، تقاضا براي انتقال داده در زمان واقعي افزايش يافته است. در نتيجه ، ما بايد به مراکز داده اي اعتماد کنيم که مي توانند به ما در برآورده سازي اين شرايط کمک کنند.

مرکز داده يک مخزن فيزيکي متمرکز است که شرکتها از آن براي قرار دادن برنامه هاي مهم و داده هاي خود استفاده مي کنند. آنها از تعدادي عنصر فني مانند روترها ، سوئيچ ها ، دستگاه هاي امنيتي ، سيستم هاي ذخيره سازي ، سرورها ، کنترل کننده هاي تحويل برنامه و موارد ديگر تشکيل شده اند. و براي راه اندازي مراکز داده ، شرکتها براي اتصال به اپراتورهاي شبکه خارجي به زير سيستمهاي برق ، منابع تغذيه بدون وقفه (UPS) ، سيستمهاي تهويه و خنک کننده ، ژنراتورهاي پشتيبان و کابل کشي نياز دارند.

يک مرکز داده مي تواند خصوصي يا مشترک باشد. هدف اصلي مرکز داده کمک به اشتراک ايميل و پرونده ، برنامه هاي بهره وري ،مديريت ارتباط با مشتري، برنامه ريزي منابع سازماني ، و مديريت پايگاه داده و فعاليت هاي پشتيباني در مورد داده هاي بزرگ ، هوش مصنوعي و يادگيري ماشين است. در زير برخي از بهترين مراکز داده در جهان ذکر شده است

ACC7 DuPont Fabros

مکان: ويرجينيا

DuPont Fabros ACC7 Exterior

اين سيستم با يک سيستم توزيع برق ولتاژ متوسط و يک توپولوژي منبع تغذيه بدون وقفه موازي جداگانه ساخته شده است.

ACC7 با شش ساختمان ، داراي 28 اتاق رايانه و ظرفيت بيش از 10.5 هزار سرور ، داراي فضاي تجاري 450 هزار فوت مربع است و 41.6 مگاوات نيرو توليد مي کند. از آب بازيافتي براي خنک سازي استفاده مي کند

Tahoe Reno1

مکان: پرديس سيتادل سوييچ ، نوادا

switch supernap data center14

اين بنا بر مفاهيم ضدآب ساخته شده است که تقريباً با تمام طرحهاي جديد مرکز داده تقليد مي شود.اين مرکز در نزديکي

Tesla Gigafactory

واقع شده است. اين نيروگاه به طور انحصاري از طريق انرژي هاي تجديدپذير تأمين خواهد شد و نه تنها بزرگترين بلکه سبزترين مرکز داده در جهان است.

Range International Information Group

مکان: لانگ فانگ ، چين

range datacenter

براي کمک به رفع نيازهاي سرسام آور رونق اقتصادي و فن آوري چين که حدود دو دهه است ادامه دارد ، طراحي شده است.

مانند بيشتر پروژه هاي مقياس بزرگ در چين ، اين مرکز داده توسط يک سرمايه گذاري دولتي و خصوصي ساخته شده است و IBM بر آن نظارت دارد. 150 مگاوات نيرو مصرف مي کند

Lakeside Technology Center

مکان: شيکاگو ، ايلينوي

Lakeside data center

اين مرکز داده متعلق به Digital Reality Trust در ابتدا براي نگهداري از چاپخانه هاي کاتالوگ هاي Yellow Book and Sears ساخته شد. اين دستگاه 53 ژنراتور پشتيبان برق دارد تا خطر قطع شدن را به حداقل برساند و 8.5 ميليون گالن مايع خنک کننده در سال مصرف مي کند. توسط شرکتهايي مانند IBM ، CenturyLink ، Facebook و TelX استفاده مي شود

Kolos Data Centre

مکان: بالنگن ، نروژ

kolos data center

اين مرکز داده براي بهره گيري از انرژي سبز رقابتي کشور ، آب و هواي خنک و نيروي کار زياد فني و همچنين دسترسي به فيبر بين المللي با عملکرد بالا طراحي شده است. تاسيسات عظيم خنک شده با آب و هوا ، که از طريق انرژي آبي فراوان نروژ تأمين مي شود ، مي تواند تا بيش از 1000 مگاوات قدرت محاسباتي تا سال 2027 افزايش يابد ، و به سرعت در حال رشد بازار جهاني داده است. اين ادعا مي کند از طريق فيبر با عملکرد بالا در همسايگي سوئد ، ترافيک سريع به قاره اروپا و حتي ساحل شرقي ايالات متحده ارائه مي دهد

Tulip Data City

مکان: بنگلور ، هند

 tulip data center

، Tulip Data City بزرگترين مرکز داده غير آمريکايي در جهان بود. Tulip Telecom Ltd. اين تسهيلات را با کمک IBM براي کمک به مشاوره طراحي در کل فضاي مرکز داده شامل طيف وسيعي از فن آوري هاي مرکز داده ، از جمله برق ، خنک کننده ، چيدمان رک ، چيلرها ، دستگاه هاي UPS ، DG و ساير موارد توسعه داده است.

Bahnhof’s Pionen

مکان: استکهلم مرکزي ، سوئد

Bahnhofs Pionen

پيونن يک مرکز دفاع مدني سابق بود که براي حفاظت از وظايف اساسي دولت در سال 1943 در منطقه کوههاي سفيد سودرمالم استکهلم ، سوئد ساخته شد. پس از خريد ارائه دهنده خدمات اينترنتي سوئدي باهنوف ، در 2007-2008 به طور کامل دوباره طراحي شد تا به مرکز داده اي تبديل شود که امروز است. نيروي پشتيبان آن توسط دو موتور زيردريايي (موتورهاي ديزلي Maybach MTU) اداره مي شود و 1.5 مگاوات نيرو توليد مي کند. در عين حال ، فن هاي بالتيمور ايرکويل آن با توليد يک اثر خنک کننده 1.5 مگاواتي در خنک سازي کمک مي کنند.

Next-Generation

Next Generation Data

مکان: نيوپورت ، انگلستان اين مرکز داده ميزبان بزرگترين شرکتهاي جهان از جمله

BT ، IBM و ارائه دهندگان ابر عمومي جهاني است. همچنين با PUE کم يکي از کارآمدترين مراکز داده در انگليس است. اين ايستگاه فرعي خود را دارد که مستقيماً به شبکه 400 کيلوولت سوپر شبکه متصل است و به طور موثر از شبکه توزيع برق عبور مي کند. BT و Logica که در ابتدا براي ميزباني از يک کارخانه نيمه هادي LG ساخته شده اند ، از سال 2010 دو مشتري اصلي NGD هستند که هر کدام دو سالن 75 هزار فوت مربع را اشغال کرده اند.

Swiss Fort Knox

Swiss Fort Knox

Baar ، سوئيس اين مرکز داده امن ترين مکان براي ذخيره داده در جهان در نظر گرفته مي شود. ساخته شده در سال 1994 ، توسط کريستف اوشوالد و شريک تجاري او هانسپتر باومن ، که با نصب موتورهاي ديزلي اضطراري ، سيستم تهويه ، فيلتر و فشار هوا ، مقر سابق نيروي هوايي سوئيس را به يک مرکز داده درجه يک تبديل کرد. سيستم براي جلوگيري از ورود هرگونه گازهاي سمي. آب حاصل از يک درياچه زيرزميني سيستم خنک کننده مرکز را در 8 درجه سانتيگراد نگه مي دارد. تمام داده ها رمزگذاري شده اند و کليد ديجيتالي رمزگشايي آنها همچنان در اختيار مشتري است.

Utah Data Center

Utah Data Center

مکان: بلوفديل ، يوتا همچنين به عنوان مرکز اطلاعاتي ابتکار امنيت سايبري جامع

Intelli اطلاعاتي جامعه اطلاعاتي شناخته مي شود ، اين مرکز براي حمايت از جامعه اطلاعاتي ايالات متحده طراحي شده

است. هدف آن رهگيري ، رمزگشايي ، تجزيه و تحليل و ذخيره بخشهاي گسترده اي از ارتباطات جهان است زيرا ماهواره ها از طريق کابلهاي زيرزميني و زير دريايي شبکه هاي بين المللي ، خارجي و داخلي از شبکه خارج مي شوند.ساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.