UA-177343201-1

نواع مختلف لاستیک و دسته های مختلف تایر وجود دارد که می تواند کمی دلهره آور باشد. کدام یک را باید انتخاب کنید؟

آیا شما اتومبیل اسپرت رانندگی می کنید و به مجموعه ای از لاستیک ها نیاز دارید که در سرعت های بالاتر عملکرد خود را انجام دهند؟ یا اینکه با یک وانت سنگین رانندگی می کنید و به لاستیک هایی نیاز دارید که در شرایط آفرود کشش بالاتری ایجاد کند؟ دانستن انواع مختلف لاستیک که به بهترین وجهی به سبک رانندگی شما کمک می کند ، مکان مناسبی برای شروع است

انواع لاستیک و دلیل اهمیت آنها

بر اساس سه معیار ساده ، تایر مناسب برای همه وجود دارد. برای اطمینان از انتخاب مجموعه مناسب خود ، یک ثانیه عقب بروید و به این فکر کنید که روزانه چه نوع رانندگی را انجام می دهید. به هوایی که در آن رانندگی می کنید فکر کنید - آیا در طول سال هوا بسیار معتدل است یا دمای هوا مرتباً به زیر 45 درجه فارنهایت / 7.2 درجه سانتی گراد می رسد؟ به نوع وسیله نقلیه ای که رانندگی می کنید و نحوه رانندگی آن فکر کنید - یا اینکه چگونه می خواهید با آن رانندگی کنید.

انواع مختلف لاستیک را که در زیر شرح داده شده بررسی کنید و ببینید آیا می توانید خود را در یکی از دسته ها بر اساس وسیله نقلیه ، آب و هوا و استفاده روزمره قرار دهید.

لاستیک تابستانی

اگر در شرایط آب و هوایی که معمولاً در بیشتر قسمت های سال از 45 درجه فارنهایت / 7.2 درجه سانتیگراد پایین نمی آید ، یک وسیله نقلیه مسافربری در اندازه استاندارد مانند اتومبیل  SUV یا مینی ون رانندگی می کنید ، لاستیک های تابستانی شرط خوبی برای شما لاستیک های تابستانی در هر دو شرایط مرطوب و خشک عملکرد خوبی دارند - اما ما در مورد "مرطوب" صحبت می کنیم مانند باران در اینجا یا آنجا ، نه برف سنگین ، برف یا رطوبت موسمی.

اگر به دنبال مجموعه ای از لاستیک ها هستید که کشش برتر در تمام فصول را فراهم کند ، قطعا لاستیک های تابستانی مناسب شما نیستند. همچنین ، نگاهی به آج لاستیک های تابستانی بیندازید ، و شیارهای مداری و الگوهای دقیق را مشاهده خواهید کرد - اینها به شما کمک می کنند تا بهترین عملکرد جاده خشک در دمای تابستان وجود داشته باشد.

summer tires

لاستیک زمستانی

یا لاستیک برفی اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که درجه حرارت آن به طور منظم به زیر 45 درجه فارنهایت / 7.2 درجه سانتی گراد می رسد - یا در منطقه ای که برف و یخ ماهها به طول می انجامد - پس مجموعه ای از لاستیک های زمستانی که به آنها لاستیک برفی نیز می گویند انتخابی عاقلانه برای گذراندن فصل برف.

لاستیک های برفی به طور خاص برای عملکرد در شرایط زمستانی طراحی شده اند ، شما را به کشش ، گرفتن و کنترل که لاستیک های تابستانی به راحتی ساخته نمی شوند ، تجهیز می کنند. ترکیبات خاص لاستیکی موجود در لاستیک های زمستانی نرم تر و انعطاف پذیرتر از لاستیک های تابستانی یا تمام فصلی در شرایط یخ زدگی هستند و به شما قدرت گرفتن و ترمزگیری برتر را می دهند.

winter tires

تفاوت کلیدی دیگر در طراحی فیزیکی لاستیک های زمستانی است - با دقت نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که آنها صدها برش کوچک در لاستیک دارند که جرعه نامیده می شوند و باعث ایجاد لبه های کوچکی می شوند که با گرفتن و گرفتن مرطوب ، یخ زده و برفی باعث افزایش کشش می شوند.

جاده ها آن جرعه ها را با شیارها و کانالهای عمیق در آج وصل کنید که به منظور دفع آب ، برف و برف است ، و روشن است که چرا لاستیک های زمستانی با رسیدن شرایط سرد ، بیشترین کشش و آرامش را دارند.

لاستیک های تمام فصلی

اجازه ندهید اصطلاح "لاستیک های تمام فصل" شما را گمراه کند  . اگر در منطقه ای با زمستان های نسبتاً معتدل زندگی می کنید ، لاستیک های تمام فصلی احتمالاً فریب کاری شما را رقم می زنند ، زیرا از لحاظ فنی برای کنترل جاده های مرطوب و خشک در طول سال از جمله برف سبک ساخته شده اند.

اما اگر به دنبال کشش زیاد و قدرت خوب در برف و یخ جدی هستید ، ممکن است بخواهید جای دیگری را جستجو کنید. لاستیک های تمام فصل در دو کلاس استاندارد وجود دارد: لاستیک های تورینگ و لاستیک های مسافری. لاستیک های مسافرتی تمام فصل - صدای کم و هندلینگ بهتر

all season tires

لاستیک های مسافری تمام فصلی  سواری نرمتر و ماندگارتر لاستیک های تمام فصلی دارای شیار و آج هستند که در باران های گاه به گاه یا برف سبک می توانند به خوبی انجام شوند ، اما اگر مرتباً در جاده های مرطوب یا برف شدید رانندگی کنید ، ایده آل نیستند. آج چند منظوره آنها کافی است اما به اندازه سایر لاستیکهای خاص آب و هوا در هدایت آب و یا گرفتن جاده کارآمد نیست.

آنها همچنین با یک ترکیب لاستیکی سخت تر ساخته می شوند که در شرایط سرما و یخ زدگی حتی سفت تر می شود - بنابراین با کاهش دما ، کشش کلی بین جاده یخ زده و لاستیک های شما نیز انجام می شود.

لاستیک پرفورمنس

خبر خوب این است: برای داشتن مجموعه ای از لاستیک های حرفه ای ، نیازی نیست که یک ماشین اسپرت شش شکل عجیب و غریب با درهای بال شاهین داشته باشید. فرقی نمی کند که یک سدان متوسط ​​داشته باشید یا یک مینی ون خانوادگی - تایرهای حرفه ای پرفورمنس احساس سریعتری را به همراه افزایش هندلینگ و پیچ خوردگی بهتر فراهم می کنند.

performance tires

متداول ترین انواع تایرهای حرفه ای شامل عملکرد اساسی ، عملکرد بالا ، عملکرد فوق العاده بالا و رقابت است لاستیک های پرفورمنس معمولاً پهن تر هستند ، دارای آج های کم عمق هستند ، که باعث می شوند نمای کمتری داشته باشید ، چسبندگی بیشتری داشته و تماس بهتری با جاده داشته باشید.

لاستیک کامیون

نوع تایر کامیون مورد نیاز شما به نوع کامیون شما و فعالیتهایی که در آن انجام می دهید بستگی دارد. آیا در شرایط آفرود مانند برف و گل رانندگی می کنید؟ آیا می خواهید وسیله نقلیه شما مانند رانندگی در برف و گل به نظر برسد؟

در هر صورت ، یک سری لاستیک کامیون برای شما وجود دارد. لاستیک های کامیون بزرگراه - با ترکیبات با دوام ، تقویت شده و الگوهای آج ساخته شده اند تا در برابر سایش ناهموار مقاومت کنند و سواری های نرم تری را در تمام فصول ارائه دهند.

لاستیک های کامیونی عملکردی - شبیه لاستیک های کامیون بزرگراهی هستند اما برای مقاومت در برابر سرعت بالاتر و ترمزگیری و هندلینگ برتر در همه شرایط جاده ساخته شده اند. لاستیک های کامیونی تمام زمین - یک آج بزرگتر با الگوهای متعدد ، طراحی شده برای رسیدگی به شن ، شن و ماسه و گل سبک.

off road tires

لاستیک کامیون های آفرود یا گلی - دارای بزرگترین ، تهاجمی ترین الگوی آج ، طراحی شده برای مدیریت شرایط خارج جاده مانند برف عمیق ، لجن و گل سنگین نوع لاستیک برای تقریباً همه سبک های رانندگی و شرایط رانندگی وجود دارد.

بنابراین ، هنگامی که شما به دنبال یک سری جدید از لاستیک ها هستید ، اولین قدم دانستن این که کدام نوع لاستیک بهترین استفاده را برای وسیله نقلیه خاص شما و نیازهای شما دارد ، همیشه ایده خوبی است که هنگام بررسی اینکه لاستیک بخریم ، از مشخصات توصیه شده تایر توسط سازنده وسیله نقلیه خود پیروی کنیدساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.