UA-177343201-1

یک مربی سالم روزانه چه چیزهایی میخورد؟ به گزارش ساناکار به نقل از یو پی ام سی:این سوال از یک مربی پرسیده شد.در ادامه به پاسخ او در این باره میپردازیم.

ما مانند هر شخص دیگری هستیم.گاهی شکلات و پنیر میخوریم!(بله شکلات میخوریم!)در پایان روز باید ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

نکاتی درباره ی خرید مواد غذایی

1.هیچوقت گرسنه به سوپر مارکت نروید!زمانی که با شکم خالی به خرید میروید،بیشتر برای خرید هله هوله تحریک میشوید.ممکن است موادی بخرید که قصد خرید آن ها را نداشته اید.

2.در زمان شلوغی به خرید نروید!زمانی که سوپر مارکت به پر کردن مجدد قفسه ها میپردازد بهتری موقع است.

3.همیشه برای خود لیست تهیه کنید.علاوه بر اینکه مواد غذایی اضافی نمیخرید و به فکر سلامتی هستید،به بودجه ی شما نیز کمک خواهد کرد.به یاد داشته باشید تمام وعده های غذایی نباید مفصل باشند.به فکر غذاهای ساده باشید.

نکاتی برای برنامه ی غذایی

1.یادداشت کنید!هر هفته یک روز را انتخاب کنید برای نوشتن برنامه ی غذایی هفتگی.

2.غذای بیشتر و حجیم تر درست کنید!اول هفته غذای بیشتری درست کنید و در ادامه روزهای دیگر همان غذا را داغ کنید و مصرف کنید.

3.آماده باشید!سبزیجات و مواد دیگر را خورد کنید که در طول هفته راحت تر بتوانید از آن استفاده کنید.

4.تنوع داشته باشید!غذای خود را رنگارنگ کنید.از میوه ها و سبزیجات متنوع استفاده کنید که مواد معدنی مختلف به بدن خود برسانید و غذای زیباتری نیز داشته باشید.

5.غذای بدون گوشت بخورید!حداقل یک روز در هفته را بدون گوشت سپری کنید.بجای آن از مواد دارای پروتیین مانند حبوبات،آجیل و سویا استفاده کنید.

6.سبزیجات و میوه های تازه و پنیر،ماست،تخم مرغ و...را در یخچال خود همیشه داشته باشید. و شکلات و پنیر را فراموش نکنید.علاوه بر لذت بخش بودن طعم آن برای شما مفید است اما حواستان به میزان کالری آن باشد.

ترجمه:ساناکار

 منبع : UPMCساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.