UA-177343201-1

برای بهبود عملکرد مغز راه هایی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره میکنیم

 

به گزارش ساناکار به نقل از مدیکال نیوز تودی:از ویژگی های مغز انسان میتوان به انعطاف پذیری آن اشاره کرد که این انعطاف میتواند بهتر شدن یا بدتر شدن آن در هر سنی باشد. تغییرات در سلول ها و رگ های عصبی یا کلفت و نازک شدن قسمت خاکستری مغز موجب تغییرات در عملکرد آن میشود

به عنوان مثال یادگرفتن یک مهارت جدید رگ های جدید عصبی را باز میکند در حالیکه بالا رفتن سن موجب اختلال در عملکرد آن ها می شود. مرکز تحقیقات قلبی و سکته ی مغزی آمریکا به تازگی 7 راه برای بهبود عملکرد مغز معرفی کرده.

1.تمرین و فعالیت بدنی منظم

2.تغذیه ی سالم

3.حفظ وزن مناسب

4.کنترل کلسترول

5.نتظیم قند خون

6.کنترل فشار خون

7.کنار گذاشتن استعمال دخانیات

به علاوه پنج راه دیگر نیز وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره میکنیم.

1.فعالیت بدنی زیاد داشته باشید و فعال باشید در همه ی سنین این فعالیت موجب بهبود عملکرد مغز می شود پس کودکانی که فعالیت بدنی دارند عملکرد بهتری نیز در مدرسه خواهند داشت. همچنین تحقیقات نشان داده میزان پروتئین مغز،کارکرد،بزرگ شدن و بقاء سلول های مغز در این افراد بیشتر بوده.

پیاده روی یا دوچرخه سواری قبل از مصاحبه و امتحان نیز به نفع مغزتان خواهد بود.و اگر به دنابال ورزشی ملایم تر هستید میتوانید 25 دقیقه یوگا کار کنید.

2.از رژیم مدیترانه ای استفاده کنید رژیم مدیترانه ای سرشار از سبزیجات،میوه،حبوبات،غلات،آجیل ها و روغن زیتون است. همچنین مقداری ماهی و لبنیات موجود است.و در مقابل غذاهای فرآوری شده،گوشت قرمز و مرغ به میزان محدود در آن وجود دارد. تحقیقات نشان داده مصرف این رژیم موجب جلوگیری از آلزایمر می شود و به حافظه،یادگیری و التیام کمک میکند.

3.با تمرین توانایی مغز را افزایش دهید نوع تمرینی که انجام میدهید بسیار مهم است.نوعی تمرین بنام تمرین هندسی مغز وجود دارد که در آن از اجسام شبیه بهم در اتاق یا مکان های شبیه بهم طی سفر برای بیاد آوردن اطلاعات نامحدود با ترتیب مشخصی استفاده میشود.

4.یادگیری زبان جدید کار دیگری که میتوانید برای بهبود کارکرد مغز انجام دهید یادگیری زان های مختلف است.هرچه تعداد زبان هایی که فرد یاد گرفته بیشتر باشد،عصب هایش سریعتر پاسخ میدهند. به علاوه صحبت کردن زبان های مختلف موجب جلوگیری از زوال حافظه در دوران پیری،حتی اگر در بزرگسالی زبان را بیاموزید،خواهد شد.

5.نواختن موسیقی را بیاموزید بدون توجه به اینکه در دوران کودکی یا بزرگسالی نواختن موسیقی را بیاموزید،این کار به فعالیت مغزتان کمک میکند. به علاوه این کار موج های مغز را به گونه ای تغییر میدهد که توانایی شنیداری را به شدت بهبود میبخشد.

ترجمه : ساناکار

منبع : MedicalNewsTodayساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.