UA-177343201-1

تقریبا همه ی ما از نوشیدن یک فنجان چای یا دمنوش لذت میبریم.اما خواص آن ها در چیست؟

 

به گزارش ساناکار به نقل از مدیکال نیوز تودی:چای در ابتدا به عنوان دارو استفاده میشد و سپس با گذشت زمان به نوشیدنی تبدیل شد.

چهار نوع اصلی چای،چای سیاه،چای سبز،چای سفید و چای اولانگ،هستند که ما به آن ها عادت داریم. درادامه به خواص چند نوع چای اشاره خواهیم کرد.

1.چای سبز

چای سبز از جهات مختلف به سلامتی ما کمک میکند. بهبود عملکرد حافظه،کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر و کاهش سرعت رشد تومور سرطانی از مواردی هستند که چای سبز به آن کمک میکند.

2.چای گل یاس

چای گل یاس به چایی گفته میشود که اصل آن چای سبز است اما گل یاس برای عطر به آن اضافه میشود. این نوشیدنی علاوه بر خواص چای سبز،آنتی اکسیدانی قوی است که آثار پیری را کاهش میدهد و ازسلول های مربوط به آن محافت میکند. گل یاس به تنهایی برای کاش استرس و سلامت کلی جسمی نیز مفید است.

3.چای بوته ی قرمز

این چای از نوعی گیاه در آفریقای جنوبی تهیه میشود و خواصش شبیه به چای سبز میباشد. آنتی اکسیدان موجود در آن موجب حفاظت از کبد میشود.به علاوه،باعث کاهش فشار خون و در کردن خستگی عضلات نیز میشود.و بر خلاف چای سبز و سیاه کافئین ندارد.

4.چای هیبیسوس

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که از طعم ترش لذت میبرید،از این گیاه نه تنها به عنوان نوشیدنی بلکه به عنوان طعم دهنده ی غذا میتوانید استفاده کنید. این ماده برای قلب و عروق،فشار خون،بهبود سلول های سرطان پوست و جلوگیری از سرطان پروستات مفید است.

5.چای به لیمو

در ابتدا این چای تحت عنوان چای لاغری به بازار ارائه شد.در واقع این نوشیدنی باعث کاهش تشکیل سلول های چربی میشود. اما در همه ی موارد باید این موضوع را به یاد داشته باشید که با یک بار نوشیدن چای اتفاقی نخواهد افتاد و شما باید مصرف ان را ادامه دهید.

ترجمه : ساناکار

منبع: MedicalNewsTodayساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.