UA-177343201-1

ساناکار 

ارائه خدمات آنلاین و حضوری 

خیار گیاه بومی هندوستان است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته است، حدود بیست قرن قبل از میلاد مسیح مصریان قدیم از آن استفاده می‌کرده‌اند.

ایالت فلوریدا مهمترین تولید کننده خیار در آمریکا است و حدود یک‌سوم خیار کل آمریکا را تولید می‌کند. خیار گیاهی است علفی و یک‌ساله دارای ساقه خزنده و پوشیده از خارهای نازک و خشن است. برگهای آن بزرگ و دارای زاویه و دندانه‌دار است.

گلهای آن زردرنگ که به دو صورت نر و ماده روی یک پایه قرار دارند، میوه آن سبزرنگ و بسته به نوع و نژادهای مختلف ممکن است کوچک و یا دراز باشد. ترکیبات شیمیایی خیار دارای ساپونین و آنزیم‌های مختلفی مانند پروتئولیتیک و غیره و ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف می‌باشد

cucumber1

خواص دارویی خیار از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است و خنک کننده بدن می‌باشد و به هضم غذا کمک می‌کند.

1) خیار حل کننده اورات و اسید اوریک است بنابراین مرض نقرس را درمان می‌کند.

2) خیار ادرارآور است.

3) خیار خون را تصفیه می‌کند.

4) سوپ خیار حبس البول را از بین می‌برد.

5) عصاره برگهای له‌شده خیار ایجاد تهوع می‌کند بنابراین در مسمومیت‌ها و اختلالات دستگاه جهاز هاضمه مصرف می‌شود.

6) خیار عطش را تسکین می‌دهد.

7) خیار ملین است.

8) خیار را حلقه حلقه کرده و روی پوست صورت بگذارید چین و چروکهای صورت را از بین می‌برد و صورت را جوان می‌کند.

9) اگر پوست شما چرب است خیار را با آب مقطر بپزید و با این آب صورت خود را شست‌وشو دهید.

10) اگر می‌خواهید همیشه لطافت پوست خود را حفظ کنید همه‌ روزه از لوسیون زیر استفاده کنید: یک خیار معمولی را با دو لیوان آب بجوشانید تا حجم آن یک لیوان شود سپس آن را صاف کنید و بگذارید سرد شود بعد 50 گرم بادام خام و پوست‌کنده را آسیاب و با این آب مخلوط کنید و به هم بزنید و با پارچه صاف کنید و به محلول صاف‌شده 250 گرم الکل سفید و یک گرم اسانس گل سرخ اضافه کنید و کاملاً هم بزنید، هرروز از این لوسیون طبیعی به صورت خود بزنید تا پوست شما همیشه جوان بماند.

cucumber2

مضرّات اشخاصی که ناراحتی معده دارند نباید در مصرف خیار زیاده‌ روی کنند زیرا ممکن است باعث اختلال در دستگاه هضم گردد.

خیار نفّاخ است چون سریعاً در معده فاسد می‌شود، همیشه باید آن را قبل از غذا خورد که به هضم غذا کمک کند. کسانی که نمی‌توانند خیار را خوب هضم کنند باید آن را با نمک بخورند.

سرآشپز ساناکار

ساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.