UA-177343201-1

ساناکار 

ارائه خدمات آنلاین و حضوری 

مواد اصلی

برنج ۶ پیمانه

گوشت گوسفندی ۵۰۰ گرم

ماست کم‌چرب ۳ لیوان

زعفران آب کرده ۴ قاشق غذا خوری

روغن ۱۵۰ گرم

تخم مرغ ۴ عدد

نمک به مقدار لازم

tahchinchik

۱ گوشت را بپزید، به طوری که بعد از پختن یک استکان آب داشته باشد.

۲ استخوان های گوشت را بگیرید.

۳ زعفران را در کمی آب جوش حل کنید.

۴ ماست را هم بزنید؛ سپس نصف از زعفران سائیده حل شده در آب جوش را با کمی نمک، فلفل و دو عدد زرده تخم مرغ داخل ماست بریزید و به هم بزنید.

۵ گوشت را در ماست بخوابانید ( بهتر است گوشت را روز یا شب قبل در ماست بخوابانید).

۶ پلو را آبکش کنید.

۷ ته یک ظرف نسوز یا دیگ را دو سه عدد زرده تخم مرغ، مقداری روغن و یکی دو ملاقه از ماستی که گوشت را در آن خوابانده اید بریزید.

۸ دو یا سه کفگیر برنج در این مایه بریزید و مایه را در ته ظرف با پشت قاشق صاف کنید.

۹ مقداری گوشت روی برنج بچینید، مقداری برنج روی آن بریزید. بقیه گوشت را روی برنج بچینید، با بقیه برنج روی گوشت را بپوشانید و با قاشق برنج را کمی فشار دهید که به هم بچسبد.

۱۰ آب گوشت را با بقیه زعفران و سه یا چهار قاشق سوپخوری روغن آب کنید.

۱۱ بقیه ماستی که در ظرف باقی مانده مخلوط کنید. این مایه را روی سطح برنج بریزید و در ظرف را ببندید. ظرف را در فر یا روی آتش قرار دهید.

۱۲ به مدت یک ساعت و نیم تا دو ساعت بگذارید دم بکشد ( حرارت فر ۳۵۰ درجه فارنهایت). هر قدر حرارت ملایم‌تر و مدت طبخ طولانی‌تر باشد، ته چین بهتری عمل می‌‌آید موقع کشیدن کمی روغن، داغ کرده روی ته چین بدهید از مایه ماست و تخم مرغ كنارهای ته چین و روی آن بریزید تا ته چین انسجام بیشتری پیدا کند و موقع برگرداندن شکل خود را از دست ندهد برنج ته چین باید مغز پخت شود ولی نرم نشود تزیین این غذا با پوره سیب زمینی و زرشك شكیل خواهد بود

منبع : سرآشپز پاپیون

سرآشپز ساناکار

ساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.