UA-177343201-1

ساناکار 

ارائه خدمات آنلاین و حضوری 

بسیاری از دانشجوهای معماری در بین اصطلاحات معماری مانند راندو ،کروکی،پرزانته و اسکیس به دلیل تقریبا شبیه بودن مفاهیم آنها با هم تماییز بین آنها قائل نمی شوند.

به همین دلیل برآن شدیم تا در این بخش از سازه کد به تفاوت میان راندو، پرزانته، کروکی و اسکیس بپردازیم.

راندو (Render)،به معنای تنظیم محصول نهایی یا فرآورده (Product)است. به گونه‌ای است که بتواند با مخاطب ارتباط درستی برقرار نماید. قرار دادن فیگور انسانی و درخت در محل‌های مشخص برای نشان دادن مقیاس نما یاعمق طرح مناسب می باشد. ترسیم مبلمان معماری و یا شهری یا استفاده از نوشتار برای معرفی بخش‌های مختلف پلان، گذاشتن سایه در نما و مقطع برای نشان دادن پیش آمدگی‌ها و تو رفتگی‌های یا نشان دادن عمق طرح کاربرد دارد.می توانیدبا مساهده بخش های دیگر سازه کد با نحوه راندو با مدادرنگی و ماژیک و وایتکس و آبرنگ آشنا شوید.

پرزانته (Presentation)، درحالی که ویرایش‌های نهایی است برای ارائه کاری چشم نواز به مخاطب که بر روی آن انجام می‌شود. چگونگی رنگ آمیزی، چیدمان عناصر درون شیت و برقراری رابطه میان این عناصر از عمده‌ترین موضوعاتی است که در پرزانته کار معماری و شهری مورد توجه قرار می‌گیرد.

کروکی (Croquis)، به معنای ترسیم سریع و فی‌البداهه‌ای از یک مدل زنده است. این مدل خواه طبیعت باشد. خواه انسان و خواه یک بنای معماری باشد .و یا یک فضای شهری. البته منظور از زنده این نیست که مدل حتماً جاندار و در حال حرکت باشد. بلکه منظور آن است که مدل دارای نمود بیرونی باشد. و تنها در ذهن طراح جا نداشته باشد. ویژگی مهم کروکی آن است که در زمان اندکی زده می‌شود. و بعدها در منزل یا کارگاه با فرصت کافی می‌توان جزئیات آن را تکمیل کرد.

randoskis

کروکی زدن با دو هدف عمده انجام می‌گیرد.

هدف اول ذخیره کردن زمان است.

هدف دوم، تمرکز کردن بر عناصر اصلی و مهم موضوع است.

اسکیس‌ (Sketch)، به معنای بیان سریع ایده یا نگاهی است که یک طراح نسبت به موضوعی که به او ارجاع شده، دارد. هدف از ارائه اسکیس آن است که پیش از آنکه کار کامل و تمام شده از سوی طراح به کارفرما تحویل داده شود. پیش نویسی که پیشنهادات طراح در آن نشان داده شده ارائه گردد .و در صورت موافقت کارفرما با آن، کار با همان مشخصات ادامه یافته و به وسیله طراح نهایی تایید گردد.

منبع : سازه کد

ساناکار در زمینه ارائه خدمات آنلاین و حضوری فعالیت می کند و با خلق ارزش هایی برای کاربرانی که از خدمات استفاده میکنند و همچنین مشتریانی که خدمات ارائه می کنند ، همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای کاربرانش فراهم می کند. ساناکار بطور کلی در حوزه : کامپیوتر و موبایل ، خدمات فنی ، خدمات آموزشی ، خدمات خانه و ساختمان ، خدمات کسب و کار فعال است و شما میتوانید از مناسب ترین و بهترین خدمات توسط مجرب ترین خدمات دهندگان بهره مند شوید.